classes b, c, d (former goose series)

Rank Boat Boat Type Helm Club Class RS MC LCR LC DIR CM Total Eligible
1 Rogue J/105 ODR Marti/Cloutier/Fisher LCYC Spin C 11 16 9 14 17 67 Y
2 Lift Ticket J/27 Pratt MBBC Spin B 10 9 11 13 14 57 Y
3 Stratos J/105 PHRF Moody/Coffin LCYC Spin C 12 12 8 9 15 56 Y
4 Osprey C&C 33 Mk II Porter/Knox RSYC Spin D 6 7 7 13 33 Y
5 Lil'Bot Santana 2023R Erdos RSYC Spin D 8 8 8 4 28 Y
6 Enki C&C 99 Turcotte MBBC Spin C 3 7 6 8 24 Y
7 Muse J/37c Friant LCYC Spin C 4 4 5 7 20 Y
8 Raven Dufour 31 Friant RSYC Spin D 2 2 4 2 5 15 Y
9 Joyride J/30 Lundblad MBBC Spin D 5 6 9 20 N
10 Witchcraft J/29 FR OB Parsons VSC Spin B 9 11 20 N
11 Loulou J/105 ODR Beaudin HYC Spin C 20 20 N
12 It Wasn't Me J/105 PHRF Lepp RSYC Spin C 4 12 16 N
13 Unity C&C 99 Turnau LCYC Spin C 16 16 N
14 Sundance Pearson 37 Glynn LCYC Spin C 15 15 N
15 Obelix Soling ODR Parsons/Hall VSC Spin D 14 14 N
16 Rhumb Runner J/24 McCormick VSC Spin D 7 5 12 N
17 MOOvin' J/110 Merrill LCYC Spin C 12 12 N
18 Magic Pearson 37 Stretton/Kerbaugh LCYC Spin C 11 11 N
19 Rum Butter C&C MKII 41 Castle RSYC Spin C 11 11 N
20 Spearmint Frers 38 Bourdeau LCYC Spin C 10 10 N
21 Gusto C&C 33 Mk II McClellan MBBC Spin D 6 6 N
22 Sweet Dream Alerion Sport 33 Jacobs RSYC Spin C 6 6 N
23 Tromso Sweden Yachts Comfort 34 Duval MBBC Spin D 3 3 N
24 Maverick Tartan 31 Clapp LCYC Spin D 3 3 N
25 Thankful Sabre 34 Couture MBBC Spin D 3 3 N
26 Kuja 2 Beneteau 10R Robinson Spin C 2 2 N

All Classes (former Cannon Series)

Rank Boat Boat Type Helm Club Class RS MC LCR LC DIR CM Total Eligible
1 Odinn J/111 Dahlen VSC Spin A 16 17 1 18 18 70 Y
2 Rogue J/105 ODR Marti/Cloutier/Fisher LCYC Spin C 11 16 9 14 17 67 Y
3 Souvenir C&C 115 Meyerson Spin A 13 15 12 19 3 62 Y
4 Polar Express Henderson 30 Duley VSC Spin A 14 10 10 17 10 61 Y
5 Lift Ticket J/27 Pratt MBBC Spin B 10 9 11 13 14 57 Y
6 Stratos J/105 PHRF Moody/Coffin LCYC Spin C 12 12 8 9 15 56 Y
7 Corbeau Farr 400M Turgeon Spin A 15 13 5 16 49 Y
8 Osprey C&C 33 Mk II Porter/Knox RSYC Spin D 6 7 7 13 33 Y
9 Lil'Bot Santana 2023R Erdos RSYC Spin D 8 8 8 4 28 Y
10 Enki C&C 99 Turcotte MBBC Spin C 3 7 6 8 24 Y
11 Muse J/37c Friant LCYC Spin C 4 4 5 7 20 Y
12 Raven Dufour 31 Friant RSYC Spin D 2 2 4 2 5 15 Y
13 Joyride J/30 Lundblad MBBC Spin D 5 6 9 20 N
14 Witchcraft J/29 FR OB Parsons VSC Spin B 9 11 20 N
15 Loulou J/105 ODR Beaudin HYC Spin C 20 20 N
16 It Wasn't Me J/105 PHRF Lepp RSYC Spin C 4 12 16 N
17 Unity C&C 99 Turnau LCYC Spin C 16 16 N
18 Sundance Pearson 37 Glynn LCYC Spin C 15 15 N
19 Obelix Soling ODR Parsons/Hall VSC Spin D 14 14 N
20 Rhumb Runner J/24 McCormick VSC Spin D 7 5 12 N
21 MOOvin' J/110 Merrill LCYC Spin C 12 12 N
22 Magic Pearson 37 Stretton/Kerbaugh LCYC Spin C 11 11 N
23 Rum Butter C&C MKII 41 Castle RSYC Spin C 11 11 N
24 Spearmint Frers 38 Bourdeau LCYC Spin C 10 10 N
25 Gusto C&C 33 Mk II McClellan MBBC Spin D 6 6 N
26 Sweet Dream Alerion Sport 33 Jacobs RSYC Spin C 6 6 N
27 Tromso Sweden Yachts Comfort 34 Duval MBBC Spin D 3 3 N
28 Maverick Tartan 31 Clapp LCYC Spin D 3 3 N
29 Thankful Sabre 34 Couture MBBC Spin D 3 3 N
30 Kuja 2 Beneteau 10R Robinson Spin C 2 2 N

Overall spinnaker class championship results